به گزارش روابط  عمومی اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی،معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش در این مراسم با اشاره به اینکه : ۹۰۰سالن ورزشی دانش آموزی در سطح کشور در دست ساخت است.افزود: هم اکنون ۹۰۰ سالن ورزشی که بیشتر آن ویژه دانش آموزان دختر می باشد با چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار در سطح کشور در دست ساخت است.دکتر رئیسی گفت: از چند سال پیش در سطح کشور عملیات ساخت هزار و ۵۰۰ سالن ورزشی برای دانش آموزان کشور آغاز شده است.
وی افزود: تاکنون ساخت ۶۰۰ سالن از این تعداد با هزینه هفت میلیارد ریال برای هر سالن به اتمام رسیده است.
معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: البته با توجه به اینکه هم اکنون سرانه سالن ورزشی دانش آموزی در ایران ۱۷ صدم درصد است هنوز تا رسیدن به نقطه ایده آل خیلی فاصله داریم.
وی در ادامه همچنین استفاده از بخاری چکه ای را در مدارس ممنوع اعلام و بیان کرد: از مجموع ۲۵۰ هزار میلیارد ریال بودجه وزارت آموزش و پرورش تنها ۲۰ هزار میلیارد ریال آن به موضوع عمرانی و سامانه های گرمایشی و سرمایشی مدارس اختصاص دارد.
رئیسی افزود: ۱۸ هزار میلیارد ریال نیز از سوی افراد نیکوکار به این امر اختصاص یافته و تمامی اداره های آموزش و پرورش سراسر کشور موظف شده اند نسبت به تجهیز وسایل گرمایشی اقدام کنند.
وی در خصوص وضعیت مدارس استاندارد یا تخریبی نیز اظهار کرد: دو سوم مدارس بطور ۱۰۰ درصد ایمن هستند، یک سوم بقیه مدارس نیز مقاوم سازی شده یا تخریبی می باشند که از این میزان نیز تنها یک سوم تخریبی هستند.
رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس افزود: امسال نیز بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد ریال صرف ایمنی مدارس کشور خواهد شد.
شایان ذکر است: : سالن ورزشی دانش تربت حیدریه با هزینه هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات تخریب و بازسازی در زمینی به مساحت هزار و ۳۳۴ مترمربع احداث شده است.
 
 
 

محمد رنجبر – مسئول روابط عمومی

اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی