مهندس هدایت الله هاشمی‌نسب با بیان اینکه در استان بیش از ۸۳ هزار و ۸۰۰ واحد مسکن مهر ساخته شده است، ۱۴ هزار و یکصد دانش آموز در این منازل ساکن هستند و تنها ۱۸ مدرسه در این بخش فعال هستند در حالی که برای پوشش مناسب‌ دانش آموزانی که در این گونه منازل سکونت دارند به ۲۳۳ مدرسه با ۲۳۵۸ کلاس درس ‌نیاز ‌داریم.
وی گفت: تفاهم هایی برای ساخت مدارس در جوار مسکن مهر استان انجام شده ولی در برخی از شهرستان ها با بحران مواجه شدیم که نیاز است توجه ویژه ای به این موضوع داشته باشیم.
هاشمی نسب تصریح کرد: در ابتدای ساخت این واحد های مسکونی باید تمهیدات لازم برای این موضوع اتخاذ می شد و تعهدات لازم از پیمانکاران مطالبه می شد که متاسفانه این اتفاق نیفتاده است اما برغم این شرایط بازهم به دنبال ایجاد مدارس مطلوب برای دانش آموزان ساکن در مسکن هستیم و در این حوزه اعتقاد داریم دولت تعهداتی را که در این بخش داشته اجرا کرده و امروز باید انبوه سازان به وظایف خود در این حوزه عمل کنند.
مدیرکل نوسازی مدارس استان با بیان این که تلاش می کنیم با بهره گیری از ظرفیت خیرین بخشی از مشکل این حوزه را حل کنیم تاکید کرد: بودجه نوسازی و تجهیز مدارس امروز دیگر کفاف احداث این مدارس در جوار مسکن مهر را نمی دهد و باید تمهیدی در این خصوص اندیشیده شود.
 

محمد رنجبر – مسئول روابط عمومی
اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی