مهندس هدایت الله هاشمی نسب درمصاحبه  با ایرناگفت: سختی آب که ناشی از کمبود آب است موجب تسریع فرسودگی در سیستم موتورخانه مدارس بخصوص مدارس روستایی می شود.
وی اظهار کرد : با هدف رفع این مشکل در روستاهایی که دارای شرایط لازم برای اجرای سیستم موتورخانه هستند،استفاده از آب تصفیه شده و یا نصب تصفیه کننده آب در دستور کار می باشد.
این مسئول بیان کرد: علاوه بر این با توجه به عدم گرمایش کافی در بخاری های تابشی مدارس روستایی جایگزینی آبگرمکن های برقی از اقداماتی است که امسال آغاز می شود.
وی با اشاره به اینکه نصب شوفاژ از طریق سیستم آبگرمکن برقی می تواند وسیله گرمایشی ایده آلی برای مدارس روستایی که دارای یک تا دو کلاس باشد، گفت: ارتقاء و استاندارد سازی سیستم گرمایشی مدارس شهری و روستایی از برنامه های مهم در استان است.
مدیرکل نوسازی مدارس خراسان رضوی اظهار کرد: از ابتدای اجرای طرح استاندارد سازی وسایل گرمایشی مدارس در سال 92 مجموعا 1840 پروژه استانداردسازی سیستم گرمایشی(نصب موتورخانه) در استان اجرا شده است،
که از این تعداد 736 مدرسه شهری و یکهزار و 104 مدرسه روستایی بوده است.
وی افزود: این تعداد پروژه مجموعا 10 هزار و 440 کلاس دارند که شامل پنج هزار و 475 کلاس شهری و چهار هزار 968 کلاس روستایی می باشد.
 

 
محمد رنجبر – مسئول روابط عمومی
اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی