هدایت الله هاشمی نسب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون افزون بر سه هزار و 500 فرد نیکوکار عضو مجمع خیرین مدرسه ساز خراسان رضوی هستند که از این نظر نیز استان رتبه نخست کشور را دارد.
وی ادامه داد: خراسان رضوی همچنین بخاطر داشتن بیشترین شمار روستاها، بیشترین شمار دانش آموزان و نیز تعداد مدارس در کشور از نظر تخصیص اعتبارات بسیار مورد توجه وزارت آموزش و پرورش و سازمان نوسازی مدارس است.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی گفت: امسال 8.4 اعتبارات تخریب و بازسازی مدارس کشور به این استان اختصاص یافت و بر این اساس 430 میلیارد ریال اعتبار برای این امر در نظر گرفته شد.
وی اعتبار کشوری این بخش را دارای 20 میلیارد ریال افزایش نسبت به پارسال ذکر و بیان کرد: از سال 1385 تاکنون در چارچوب اجرای طرح بازسازی و تخریب مدارس در خراسان رضوی پنج هزار و 800 کلاس درس زیر پوشش قرار گرفته است.
هاشمی نسب افزود: اعتبارات ملی امسال برای نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی هزار میلیارد ریال می باشد که تاکنون افزون بر 350 میلیارد ریال آن تخصیص یافته است.
وی همچنین 76 میلیارد ریال اعتبار مشارکتی اختصاص یافته به خراسان رضوی را معادل 12 درصد اعتبارات این بخش در کشور اعلام کرد.
خراسان رضوی با یک میلیون و 200 هزار دانش آموز حدود 9 درصد دانش آموزان کشور را در خود جای داده است. این استان 12 هزار و500 مدرسه دارد که حدود هشت درصد مدارس کل کشور است.
 

 


محمد رنجبر – مسئول روابط عمومی
اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی