سید هدایت الله هاشمی نسب در گفتگو با شهرآراآنلاین اظهار کرد: طی چند سال گذشته دولت اهتمام ویژه ای به موضوع بهسازی و بازسازی مدارس فرسوده کشور داشته و در این راستا اعتبارات خوبی نیز به استان ها تخصیص داده شده است.
وی افزود: مدارس خراسان رضوی نیز از سال 83 توسط کارشناسان فنی مورد بازدید قرار گرفته و برای همه مدارس شناسنامه فنی ساختمان تهیه شده است.
مدیرکل نوسازی مدارس خراسان رضوی بیان کرد: در همین راستا وبا توجه به بودجه های تخصیص داده شده، مدارسی که نیاز به بهسازی لرزه ای و یا نوسازی دارند شناسایی شده و در یک برنامه زمانبدی شده کار آغاز می شود.
هاشمی نسب خاطرنشان کرد: در نوسازی مدارس تنها به ساخت کلاس های جدید بسنده نمی شود و طبق آیین نامه های موجود ایمنی در همه بخش ها از جمله استفاده از شیشه های نشکن و سیستم های گرمایشی مرکزی و نصب سیستم های اعلام حریق نیز انجام می شود.
وی با اشاره به اینکه در موضوع بازسای مدارس تنها بحث اعتبارات مطرح نیست تاکید کرد: در این بخش مدیریت زمان بسیار مهم است زیرا در طول سال تحصیلی نمی توان عملیات عمرانی را در مدارس انجام داد و اقدامات باید در 3 ماه تابستان صورت پذیرد که در این مدت نیز برخی مدارس مشهد در اختیار زائران امام هشتم (ع) قرار می گیرند.
مدیرکل نوسازی مدارس خراسان رضوی بیان کرد: با این وجود تلاش می کنیم تا انجام هماهنگی لازم، زمینه انجام نوسازی و ایمن سازی مدارس را به بهترین شیوه انجام دهیم.
هاشمی نسب در خصوص بازسازی مدارس روستایی نیز گفت:درحال حاضر تنها 26 درصد دانش آموزان خراسان رضوی در مدارس روستایی و مابقی در شهرها مشغول به تحصیل هستند و تلاش شده نوسازی در این بخش نیز جدی گرفته شود.
 

                                                                                  محمد رنجبر – مسئول روابط عمومی
اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی