به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی،دکتر رحمانی فضلی در مراسم افتتاح پروژه های حاشیه شهر مشهد که در سالن ورزشی نشاط ازطرحهای احداثی اداره کل نوسازی مدارس استان در حاشیه شهرمشهد برگزار شد گفت: حواشی شهر های بزرگ جزو معضلات اصلی کشور است که دلیل آن هم برنامه ریزی غلط و رشد نامتوازن شهرها و توزیع ناعادلانه صنایع است و مقصزر این امر هم نظام بودجه ریزی است.
وی با اشاره به اینکه وجود مشکلات در روستاها مردم را مجبور به مهاجرت میکندگفت: وقتی در روستا مردم اقتصاد وشغل مناسبی  نداشته باشند، به سمت شهرها سرازیر می شوند و وظیفه دولت است که توازن را در پناه قانون و توجه به عدالت ایجاد کند.
استاندار رضوی هم در این مراسم گفت: علی رغم  توطئه های دشمنان و عدم دسترسی به در آمدهای نفتی، بودجه ی عمرانی استان ها روندافزایشی داشته که شاهد این مدعا بهره برداری از بیش از دو هزار و پانصد پروژه در دهه ی فجر امسال بود که در مقایسه با سال گذشته 2.5 برابر افزایش داشته است.
مهندس هاشمی نسب مدیر کل نوسازی مدارس  خراسان رضوی هم در این مراسم گفت: از ابتدای دولت تدبیر امید تا کنون بیش از 600فضای آموزشی و پرورشی با بیش از3400کلاس درس با هزینه بیش از385 میلیارد تومان در سطح استان احداث شده که تمرکز اصلی برروی احداث پروژه در حاشیه شهر بوده است.
مهندس هاشمی نسب درخصوص احداث سالن ورزشی نشاط گفت : این پروژه در منطقه کم برخوردار مشهد که دارای تراکم دانش اموزی زیادی هم هست ایجاد شده و این مجموعه دارای 1200متر مربع زیربنا می باشد که باهزینه بیش از 700میلیون تومان تکمیل شده و قرار است در کنار این مجموعه یک نمازخانه هم برای استفاده دانش آموزان سه مدرسه همجوار این مجموعه احداث شود.
 
 

محمد رنجبر – مسئول روابط عمومی
اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی