هدایت‌الله هاشمی‌نسب در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، ضمن بیان مطلب فوق، عنوان کرد :برای مهر ماه سال جاری این پروژه‌ها با 288 کلاس و زیربنای 42123 مترمربع به بهره‌برداری می‌رسد، برای احداث آن‌ها نیز 520 میلیارد ریال از منابع مختلف هزینه شده است.
وی با اشاره به اینکه 50 درصد دانش‌آموزان استان در مشهد تحصیل می‌کنند، ادامه داد: در شهر مشهد 17 پروژه با 93 کلاس و زیربنای 13682 مترمربع با هزینه‌ای معادل 154 میلیارد ریال در مهر ماه به بهره‌برداری می‌رسد.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تصریح کرد: منطقه تبادکان، نواحی یک، پنج و هفت مشهد و شهرهای تربت‌جام، خواف و گلبهار بیشترین نیاز را به فضای آموزشی جدید دارند.
وی اضافه کرد: این مناطق علاوه بر پروژه‌هایی که در سال جاری در آن‌ها افتتاح می‌شود به 42 پروژه در مقاطع ابتدایی و متوسطه نیاز شدید دارند.
هاشمی‌نسب خاطرنشان کرد: احداث محله‌های جدید مسکن مهر، مهاجرت از روستا به شهر و در برخی مناطق مانند خواف و تربت‌جام، افزایش جمعیت از جمله علت‌هایی است که در این مناطق با کمبود فضای آموزشی مواجه شده‌ایم.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اظهار کرد: از مردم و خیران انتظار داریم مانند گذشته دولت را در احداث پروژه‌های جدید همچنین تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام یاری کنند.
 

 
 

محمد رنجبر – مسئول روابط عمومی
اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی