به گزارش روابط عمومی اداره آموزش وپرورش کوهسرخ ،مهندس هاشمی نسب، مدیرکل نوسازی مدارس خراسان رضوی به در بدو ورود به منطقه از اردوگاه دانش آموزی امام رضا(ع) بازدید و با خیّرین این مجموعه علمی-فرهنگی- تفریحی دیدار کرد.
هاشمی نسب در ادامه سفر خود با همراهی فرماندار وسایر مسئولان شهرستان ،سالن ورزشی چند منظوره امام خمینی (ره) شهر ریوش را افتتاح کرد.این سالن بامساحتی حدود ۱۵۰۰ مترمربع و بااعتباری بالغ بر ۸۸۰ میلیون تومان از محل اعتبارات تخریب وبازسازی مدارس ساخته شده است.
دراین مراسم مدیرکل در جمع خبرنگاران حاضرشد وگزارش مختصری از اقدامات نوسازی مدارس استان را ارائه کرد.
وی گفت از سال ۱۳۹۲ تا شش ماهه اول سال ۱۳۹۵ تعداد ۶۹۰ پروژه با ۳۶۸۳ کلاس درس و زیربنای ۴۸۳۰۹۹ متر مربع باتجهیزات کامل وهزینه ۴۲۷ میلیارد و ۸۱۳ میلیون تومان احداث در سطح استان احداث کرده ایم.
هاشمی نسب در ادامه به اهمیت موضوع عایق بندی پشت بام فضاهای آموزشی به منظور افزایش عمر ساختمان اشاره کرد و در این رابطه گفت : سهم استان از۷۰ هزار تن قیر رایگان در سطح کشور ۵۲۰۰ تن بوده است که در همین ۵ ماهه اول سال حدود ۶۰ درصد این سهمیه وصول و حمل شده است و پس از تبدیل به ایزوگام تا کنون ۴۲۱ هزار متر مربع ایزوگام بین مدارس استان توزیع شده است
.
 
روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی