به گزارش ایرنا، داوود نعیمی روز شنبه در مراسم بهره برداری از مدرسه مهدیزاده گناباد افزود: افراد نیکوکار در ساخت این مدارس در قالب 28 هزار کلاس با مجموع زیربنای 40 میلیون مترمربع زیربنا در مشارکت 40 درصدی داشته اند.
وی ادامه داد: از مجموع این مبلغ دو هزار و 800 میلیارد ریال در خراسان رضوی هزینه و 10 درصد مجموع کلاسهای کشور به وسعت 362 هزار مترمربع در این استان ساخته شده است.
معاون سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گفت: خیران از سال 1385 تاکنون در مجموع 55 هزار میلیارد ریال برای ساخت و بازسازی مدارس در سطح کشور هزینه کرده اند.
وی افزود: امسال نیز بالغ بر سه میلیون مترمربع کلاس درس با هزینه 30 هزار میلیارد ریال در مناطق شهری و روستایی در حال ساخت است که هشت هزار و 400 میلیارد ریال آن را نیکوکاران متقبل شده اند.
محمدعلی نبی پور فرماندار گناباد هم با اشاره به مشکلات آموزش و پرورش این شهرستان از جمله پراکندگی جمعیت دانش آموزی و فرسودگی کلاسهای درس خواستار افزایش مشارکت خیران برای ساخت و توسعه و تجهیز مدارس گناباد شد.
مدرسه 12 کلاسه مهدیزاده گناباد با هزار و 400 مترمربع زیربنای کلی و هزار و 800 مترمربع محوطه سازی 14 میلیارد ریال هزینه در بر داشته است.
17هزار دانش آموز در هزار و 31 کلاس درس 221 مدرسه شهرستان گناباد در حال تحصیل هستند.
از سه هزار و 500 خیر مدرسه ساز در خراسان رضوی 60 خیر در شهرستان گناباد در زمینه ساخت، توسعه، نوسازی و تجهیز مدارس و فضاهای آموزشی مشارکت دارند.
گناباد در 287 کیلومتری جنوب مشهد قرار دارد
.

 
 
روابط عمومی
اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی