به گزارش ایرنا سید هدایت الله هاشمی نسب روز شنبه در حاشیه افتتاح مدرسه خیر ساز مهدی زاده گناباد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال 120 میلیارد ریال برای ساخت، نوسازی و تکمیل طرحهای نیمه تمام مدارس در این استان در نظر گرفته شده است.
وی اظهار کرد: همچنین بیش از 580 میلیارد ریال اعتبار استانی از محل ماده 180 برای این منظور پیش بینی شده که در صورت پرداخت آن شاهد تسریع در تکمیل فضاهای آموزشی نیمه تمام استان خواهیم بود.
وی گفت: 60 میلیارد ریال نیز برای تهیه و نصب سیستم های گرمایشی و 42 هزار متر مربع ایزولاسیون برای پشت بام مدارس در سالجاری اختصاص یافته است.
هاشمی نسب افزود: بیش از 500 طرح ساخت و نوسازی مدارس در مناطق شهری و روستایی خراسان رضوی با مشارکت خیران در حال اجراست که بخشی از آنها را طرحهای نیمه تمام تشکیل می دهند.
وی اظهار کرد: 62 طرح ساخت و توسعه مدارس با مشارکت خیران در سالجاری تکمیل و بعد از تجهیز در آستانه سال تحصیلی آینده به بهره برداری می رسد.
مدرسه 12 کلاسه مهدیزاده گناباد با هزینه 14 میلیارد ریال و با مشارکت یک فرد خیر ساخته شده است.
از مجموع 3500 خیر مدرسه ساز در خراسان رضوی بیش از 60 خیر در شهرستان گناباد در زمینه ساخت، توسعه، نوسازی و تجهیز مدارس و فضاهای آموزشی و ورزشی مدارس مشارکت دارند.
از مجموع یک میلیون و 200 هزار دانش آموز 12 هزار و 500 مدرسه در این استان 17هزار نفر در 221 مدرسه شهرستان گناباد به تحصیل می پردازند.
مرکز شهرستان گناباد در 287 کیلومتری جنوب مشهد قرار دارد.
 

 
محمد رنجبر – مسئول روابط عمومی
اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی