به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی، مهندس هاشمی نسب مدیرکل نوسازی مدارس خراسان رضوی در این مراسم طی سخنانی با اشاره به مشکلات کمبود فضای آموزشی گفت: در منطقه قاسم آباد و الهیه مشهد به دلیل تراکم بالای جمعیتی و دانش آموزی، با کمبود فضای آموزشی مواجهیم و با توجه به عدم تکافوی اعتبارات دولتی لازم است خیرین و نیک اندیشان گرانقدر پیش از پیش در راستای مشارکت از مدرسه سازی مساعدت نمایند.
وی افزود: آقای مرشدیان و همسر محترمشان که در ساخت این پروژه مشارکت نموده اند. قبلا نیز یکباب هنرستان در ناحیه یک مشهد احداث نموده اند که امیدواریم ایشان را همچنان در کنارمان داشته باشیم و از برکت وجودشان در راستای کاهش معضل فضاهای آموزشی و پرورشی بهره ببریم.

 

                                                              


در ادامه مراسم آقای جلیل مرشدیان خیر مدرسه ساز هم ضمن تشکر از همراهی خوب مسئولین اداره کل نوسازی مدارس استان گفت: من در برابر شما مردم چیزی نمیتوانم بگویم، کار اصلی را عزیزان دلسوز در نوسازی مدارس و آموزش و پرورش می کنند.
 وی افزود :کار پیامبران تعلیم تربیت بوده و لذا کمک به تعلیم و تربیت بسیار ارزنده و مقدم بر بیشتر کارهاست.
دکتر کاظمی مدیر کل آموزش و پرورش استان هم در این مراسم گفت : خوشبختانه امروز درفضای آموزش و پرورش استان فضای همدلی و تلاش خوبی شکل گرفته و بسیار خرسندیم که در شرایط کنونی با حضور فعالانه و نیک اندیشانه خیرین در کنار مدیران این بخش شاهد بهره برداری از پروژه های متعدد آموزشی و پرورشی در خراسان رضوی هستیم.
گفتنی است: این پروژه با 1688 مترمربع زیربنا دارای 3 طبقه ساختمان اصلی آموزشی و دو طبقه کارگاه سبک و سنگین ، 12 کلاس درس، دو اتاق اداری و یکباب نمازخانه می باشد. این پروژه در زمینی به مساحت 6500متر مربع احداث شده و 2500 مترمربع هم محوطه سازی شده است.
کل هزینه این پروژه 19 میلیارد و  500میلیون ریال می باشد که 11 میلیارد ریال توسط خیر و8 میلیارد و 500 میلیون ریال آن از محل اعتبارات اداره کل نوسازی مدارس استان تامین و پرداخت شده است.

 
روابط عمومی
اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی