به گزارش ایرنا مرتضی رییسی پنجشنبه در تربت حیدریه در جمع خبرنگاران افزود: ساخت این میزان فضای آموزشی جدید نیازمند اعتبار سنگینی است که تامین آن از عهده وزارت آموزش و پرورش خارج است.
وی کمبود مدرسه در سایت های مسکن مهر را از مشکلات اصلی وزارت آموزش و پرورش خواند و گفت: تراکم دانش آموزان در مدارس سایت مسکن مهر و مجاور آن بسیار بالا است که این وضعیت قابل قبول نیست.  
رئیسی با بیان اینکه یک سوم مدارس کشور غیراستاندارد است، افزود: از 95 هزار فضای آموزشی کنونی بیش از یک سوم فرسوده است.
رئیس سازمان توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس تصریح کرد: بخش عمده ای از این فضاهای آموزشی نیازمند نوسازی و بخشی دیگر نیازمند تخریب و بازسازی است که امیدواریم با همراهی مجلس شورای اسلامی و تخصیص اعتبار کافی در بحث ایمنی مدارس به استاندارد قابل قبولی برسیم.
وی به نقش موثر خیرین در ساخت فضاهای آموزشی اشاره کرد و گفت: از مجموع طرح هایی که مهر امسال به بهره برداری رسید 30 درصد توسط خیرین اجرا شده که نسبت به سال قبل 50 درصد رشد داشته است.
رئیسی با تاکید بر اینکه همه کمک های مردمی و دولتی در سالهای اخیر به بحث ایمنی مدارس اختصاص یافته است، افزود: پس از پیروزی انقلاب بیش از 10 هزار کلاس درس توسط خیرین در کشور ساخته شده است.
وی تصریح کرد: آموزش و پرورش بدون کمک خیرین قطعا نمی تواند به بخش زیادی از نیازهای بخش تعلیم و تربیت پاسخ دهد. به گزارش ایرنا معاون وزیر آموزش و پرورش در سفر به تربت حیدریه، کلنگ هنرستان فنی و حرفه ای پسرانه این شهر را به زمین زد.
برای اجرای این طرح 50 میلیارد ریال اعتبار منظور شده که بنا به وعده رئیس سازمان توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس، در مدت 18 ماه به بهره برداری خواهد رسید که قرار است به عنوان اردوگاه دانش آموزی تجهیز شود.
شهر 130 هزار نفری تربت حیدریه در 150 کیلومتری مشهد قرار دارد.
 

روابط عمومی  اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی