به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی ، سید هدایت الله هاشمی نسب  در آئین افتتاح و بهره برداری از سه پروژه خیرساز در دبیرستان مرحوم قاسم فخرایی اظهار داشت: خوشبختانه با فعالیت ها و پیگیری های انجام شده در حوزه جذب خیرین، خراسان رضوی به لحاظ تعهد و تعداد خیرین در کشور نمونه است.
وی با بیان این که سهم خراسان رضوی از اعتبارات تخریب و بازسازی 9.4 درصد و در بحث مقاوم سازی 4.2 درصد در کل کشور است ابراز داشت: در حوزه اعتبارات سرمایش و گرمایش نیز سهم خراسان رضوی از اعتبارات کشوری 17 درصد است.
مدیر کل نوسازی مدارس خراسان رضوی با اشاره به تحصیل یک میلیون و 200 هزار دانش آموز در مدارس خراسان رضوی خاطر نشان کرد: در حال حاضر 56 هزار کلاس کالبدی در خراسان رضوی وجود دارد که این استان علاوه بر بیشترین کلاس کالبدی کشور، دارای 8.4 درصد جمعیت دانش آموزی کشور است.
وی با بیان این که خراسان رضوی علیرغم تفکیک انجام شده و تقسیم شدن آن به سه استان امروز به لحاط تعداد دانش آموز، معلم و کلاس درس در سطح کشور رتبه اول را به خود اختصاص داده است یادآور شد: این در حالی است که بیشترین تعداد روستای کشور در خراسان رضوی قرار دارد.
هاشمی نسب با تقدیر از تلاش ها و اقدامات انجام شده آموزش و پرورش کاشمر در زمینه جذب خیرین برای احداث فضاهای آموزشی در سطح شهرستان افزود: خوشبختانه کاشمر به لحاظ وجود پیمانکاران متعهد و اهل کار از شهرستان های پیشرو استان است و در این راستا همواره تلاش می کنیم که انجام کارهای عمرانی توسط پیمانکاران بومی آن شهرستان و منطقه انجام شود.
وی با تأکید بر این که پیمانکاران کاشمری در راستای عمل به تعهدی که داشتن به خوبی در راستای انجام عملیات عمرانی تلاش کردند گفت: علیرغم وضعیت اعتباری امسال و پرداخت 6 میلیارد از سرفصل سایر اعتبارات به پروژه های عمرانی توانسته ایم با همراهی و تعامل پپیمانکاران بسیاری از پروژه ها را تکمیل و بهره برداری برسانیم.
مدیر کل نوسازی مدارس خراسان رضوی اقدام و حرکت برادران فخرایی در احداث یک مدرسه به یاد بود مرحوم برادرشان را گامی ارزشمند و خداپسندانه دانست و تصریح کرد: مدرسه ی خیر ساز مرحوم قاسم فخرایی ابتدا  تا مرحله اسکلت از محل اعتبارات مسکن مهر بنا شده است و در ادامه نیز 700 میلیون تومان توسط دولت و 300 میلیون تومان توسط برادران فخرایی هزینه شده است و امروز شاهد افتتاح و بهره برداری از این پروژه هستیم.

هاشمی نسب با بیان این که 4 هزار متر مربع فضای باز این مدرسه با اختصاص قیر از سوی اداره کل نوسازی مدارس استان و با استفاده از تجهیزات و امکانات شهرداری کاشمر آسفالت شده است یادآور شد: ایزوگام 421 هزار متر مربع پشت بام مدارس خراسان رضوی سال گذشته انجام شده است به طوری که اولین استان در این حوزه بودیم.

 

روابط عمومی
اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی