به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی، معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه ، در مراسم کلنگ زنی نمازخانه کوی ضیاءالدین تربت حیدریه  گفت: موفقیت آموزش‌وپرورش و دانش آموزان این شهرستان را مرهون دلسوزی معلمان و مربیان و حضور پررنگ خیرین در عرصه‌های احداث فضاهای آموزشی و تجهیز و فراهم آوردن امکانات و زمینه‌های علمی و تعلیم و تربیت دانست.
سعید نیرویی گفت: اگر از امروز به فکر آیندگان خودمان نباشیم در عرصه فرهنگی خسارت می‌بینیم و وظیفه همه ماست تا در کنار هم شرایط لازم را در طی کردن افق‌های بلند علمی و فرهنگی در شهرستان برای فرزندان خود فراهم کنیم.
مدیر آموزش‌وپرورش تربت حیدریه گفت: با توجه به کمبود فضای آموزشی رویکرد آموزش‌وپرورش توسعه فضا یا احداث آموزشگاه‌های جدید است.
سعید نیرویی بابیان اینکه تربت حیدریه در ایجاد فضاهای آموزشی در سطح استان  از شهرستان های پیشگام  بوده است افزود: در طول ۳۰ ماهه اخیر این هفدهمین نمازخانه ای که ساخته می شود . 
این نمازخانه قرار است با زیربنای ۶۵ مترمربع و با ۴۵میلیون تومان هزینه از سوی خانواده مرحوم عتیق پوردردبستان شهدای ضیاءالدین تربت حیدریه  ساخته می شود.
شایان ذکر است در این مراسم مقدار ۴۰ متر زمین منتهی به محل احداث نمازخانه مذکور نیز توسط قاسم پور فرهنگی  پیشکسوت  
آموزش و پرورش اهداء گردید.
 
روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی