به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی همایش مهر ماندگار با حضور معاون وزیر وریاست ساز مان نوسازی مدارس کشور،مسوولین جامعه خیرین مدرسه ساز،نماینده مردم بجستان وگناباد درمجلس شورای اسلامی،مدیرکل نوسازی مدارس خراسان رضوی و بجستانی های مقیم پایتخت ومسوولین شهرستان در سالن همایش های جامعه خیرین مدرسه سازکشوردر تهران  برگزار شد.
دکتر رییسی معاون وزیر و رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشوردر این همایش گفت: پس از انقلاب بیش از ۱۱ میلیون متر مربع فضای آموزشی به ارزش بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان توسط خیرین و مردم ساخته شده است و در سال جاری هم بیش از ۸۴۰ میلیارد تومان توسط خیرین برای ساخت و توسعه فضاهای آموزشی مدارس کشور در نظر گرفته شده است که نشان از همت والا و توجه ویژه جامعه خیرین کشور به سیستم آموزشی و آینده سازان ایران اسلامی است.
مهندس بنایی نماینده مردم بجستان و گناباد در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم با اشاره به خشکسالی های دو دهه اخیر در منطقه بجستان و خوب نبودن اوضاع اقتصادی امروز مردم ، جامعه خیرین در این وضعیت بیش از هر زمانی می توانند در امور آموزشی کمک و همکاری کنند.
بنایی افزود: یکی از مهمترین بحث ها که از نیازهای مهم دانش آموزان و مدارس بجستان می باشد بحث مجموعه آبی آموزش و پرورش است که توجه ویژه خیرین را می طلبد.
بنایی تصویب دوبرابری بودجه نوسازی مدارس در مجلس برای سال ۹۶ را اتفاق خوبی دانست و از خیرین خواست که جدا از مسایل آموزشی در حوزه های اجتماعی و اقتصادی به رونق اشتغال در منطقه بجستان کمک و همکاری نمایند.
مهندس هاشمی نسب مدیرکل نوسازی مدارس خراسان رضوی هم در این همایش با یادی از خیرین بجستان از جمله، مرحوم علی اکبر بجستانی مقدم و همچنین امام جمعه­ی فقید آن شهر حضرت آیت ا... سید جواد مدنی گفت : خیرین بجستانی همیشه از سرآمدان عرصه های ایثار خصوصا در امر مقدس مدرسه سازی بوده اندو کمک های شایانی در جهت احداث فضاهای مناسب آموزشی و پرورشی برای فرزندان خود داشته اند.
 وی افزود:در استان خراسان رضوی که بالغ بر 3500 خیر مدرسه ساز اعم از حقیقی و حقوقی حضور دارند، از سال 77 تا 95 هجده جشنواره خیرین مدرسه ساز برگزار شده که در هجدهمین جشنواره که اردیبهشت امسال در مشهد برگزار شد، خیرین   بزرگوار تفاهمنامه 196 پروژه با 852 کلاس را منعقد نمودند که جمع ریالی تعهدات جشنواره اعم از نقدی و غیر نقدی حدود 82 میلیارد تومان بوده است.


 
روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی