به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی، طرح توسعه دبستان سنجی ارچنگ با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد ریال ، طرح توسعه دبیرستان شهید محمد پور شاندیز با اعتبار سه میلیارد ریال و سالن اجتماعات دبستان فاطیما با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیون ریال سه طرح افتتاحی در طرقبه و شاندیز بودند. 
فرماندار شهرستان طرقبه شاندیز در مراسم افتتاح این پروژه ها ضمن قدردانی از اجرای این پروژه ها، مهم ترین مشکل آموزش و پرورش شهرستان را کمبود فضای آموزشی دانست و ابراز امیدواری کرد با همت مسئولان و خیرین مدرسه ساز این مشکل برطرف شود.
مدیر آموزش و پرورش طرقبه شاندیز نیز در این مراسم گفت: پروژه های توسعه مدارس با همت اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی و به منظور تامین بخشی از کمبود فضای آموزشی انجام شده و سالن اجتماعات دبستان فاطیما نیز به همت مدیریت آموزشگاه و بخشی از آن هم توسط خیر تامین شده است. سید احمد باقری با اشاره به افزایش چشمگیر جمعیت دانش آموزی خواستار توجه نهادهای مسئول در این زمینه شد و با اشاره به وجود بیش از ۱۰ پروژه ناتمام در سطح شهرستان از توجه اداره کل نوسازی و سایر دستگاه های مسئول قدردانی کرد. باقری از حل مشکل تامین زمین آموزشی مسکن مهر شاندیز خبر داد و اظهار امیدواری کرد با تامین و تخصیص اعتبار احداث دبستان مسکن مهر نیز به زودی در شهرهای طرقبه و شاندیز آغاز شود
.

 
 
روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی