به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی ، در این بازدیدکه مهندس حسین پور سرپرست اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی نیز حضور داشت، مدارس منطقه زلزله زده بخش رضویه شهرستان مشهد مورد بازدید قرارگرفت و پس از بازدید طی جلسه ای با حضور کارشناسان اداره کل نوسازی مدارس استان وضعیت مدارس آسیب دیده مورد بررسی قرار گرفت.
در این جلسه مهندس حسین پور ضمن تقدیر از تلاش شبانه روزی همکاران استان و تشکر از حضور نمایندگان محترم ریاست سازمان در استان گفت: همکاران ما بلافاصله پس از زلزله در قالب چندین اکیپ کارشناسی به مناطق زلزله زده اعزام شدند و طی برگزاری چندین جلسه ستاد بحران، مدارس آسیب دیده شناسایی و گزارشات لازم به استانداری، سازمان و سازمان برنامه و بودجه ارسال شد.
دکتر شهری مدیرکل برنامه ریزی و تامین منابع سازمان نوسازی مدارس کشور هم در این جلسه گفت: ما باید امکاناتی را جهت مواقع بحرانی فراهم کنیم که بتوانیم کلاسهای درس  را بصورت موقت در مکان مناسب برگزار کنیم وی همچنین بر لزوم تدوین فرمت استاندارد برای ارزیابی فضاهای آسیب دیده تاکید کرد و افزود: مدارسی که تخریبی تشخیص داده می شوند باید تخلیه و برنامه ریزی برای بازسازی آن انجام گردد تا انشاالله در مهرماه دچار مشکل نشویم. وی همچنین لزوم مقاوم سازی فضاهای کمتر آسیب دیده را مورد تاکید قرار داد و گفت: بمنظور استفاده بهینه از اعتبارات لازم است فضاهای کمترآسیب دیده بجای تخریب، مقاوم سازی شوند.
مهندس علیان نژاد مدیرکل دفتر فنی سازمان نوسازی مدارس کشور هم در این جلسه گفت که مستندسازی بحث بسیار مهمی است که باید انجام و در شناسنامه فنی، وضعیت فضاها لحاظ شود.وی همچنین استفاده از CIS و مکان یابی پروژه ها را مورد تاکید قرار داد.
مدیرکل دفتر فنی سازمان در خصوص تامین اعتبارات لازم جهت بازسازی مدارس گفت: باید از ظرفیت استان هم جهت تامین اعتبار استفاده شود و علاوه برآن برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز هم فرصت بسیار خوبی برای جلب مشارکت خیرین در بازسازی این فضاها می باشد.
وی یادآور شد: استفاده از آخرین تکنولوژی ها و دستاوردهای فنی در ساخت مدارس می تواند در این گونه حوادث آسیب کمتری به مدارس و ساختمان ها وارد کند.
در این جلسه همچنین محمدرضا خدادادی معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی گزارش کاملی از اقدامات ستاد بحران این اداره کل در قالب پاورپوینت ارائه نمود.

 
                
  
روابط عمومی
اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی