به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی ، نوزدهمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان ، هفتم اردیبهشت‌ماه با حضور دکترنظرپور معاون وزیر و ریاست سازمان نوسازی مدارس کشور- مهندس هاشمی نسب معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس کشور- مهندس عزیزی مدیرکل حوزه ی ریاست و روابط عمومی سازمان نوسازی مدارس کشور - دکتر حسینی معاون سیاسی استاندارخراسان رضوی نمایندگان مجلس و جمعی کثیری از خیران مدرسه ساز خراسان رضوی ، در تالار ابن‌هیثم دانشگاه فرهنگیان مشهد برگزار شد.

در آغاز این مراسم، غلامعلی رأفتی، رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز خراسان رضوی بیان کرد: در سال ۱۳۷۸ مجمع خیرین مدرسه ساز ابتدا در مشهد و سپس در سایر مراکز استان‌ها و شهرستان‌ها تأسیس شد که امروزه به لطف خداوند هزارها، خیر مدرسه‌ساز در سراسر کشور وجود دارد.

در ادامه این مراسم جاسم حسین‌پور، سرپرست اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز خراسان رضوی تشریح کرد: نوزدهمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز خراسان رضوی را در حالی برگزار می‌کنیم که جمعی از خیران، مسئولان استان و ... حضور یافته‌اند.

 سرپرست اداره نوسازی توسعه و تجهیز خراسان رضوی ادامه داد: بی‌تردید امروز ما در امر توسعه، احداث، بازسازی و ... به دستاوردهای خوبی رسیده‌ایم که دستیابی به چنین توفیقی بدون وجود خیران امکان‌پذیر نبود.

وی افزود: جشن واقعی ما زمانی خواهد بود که با همدلی، همکاری و تعامل همگانی در این کار مقدس بتوانیم، مشکلات فضاهای آموزشی و تربیتی در استان را حل کنیم و زمینه تعلیم و تربیت را برای فرزندانمان آنگونه که شایسته نظام جمهوری‌ اسلامی است، فراهم کنیم.

علیرضا کاظمی، مدیرکل آموزش‌ و پرورش خراسان رضوی اضافه کرد: امروز یکی از بهترین روزهای آموزش‌ و پرورش و یادآور روزهای زیبا در تاریخ تعلیم و تربیت، استان و کشور است.

مدیر کل آموزش‌ و پرورش خراسان رضوی ادامه داد: امروز روز قدردانی از چهره‌های مردان و زنانی است که جلوه‌های ناب اخلاص، ایثار و صداقت را در فضای کشور و خراسان رضوی طنین‌انداز کرده‌اند.

سیدجواد حسینی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در جمع خیرین بیان کرد: امروز ما در آموزش‌ و پرورش یک سند تحول بنیادین داریم که پیام روح حاکم بر این سند عدالت و کیفیت است و خیران مدرسه‌ساز در همین راستا به میدان آمده‌اند.

حسینی افزود: کیفیت در آموزش‌ و پرورش در سه محور محقق می‌شود. کیفیت در فرآیندها، فضا و تجهیزات و منابع انسانی که در دولت تدبیر و امید از طریق دانشگاه فرهنگیان برنامه راهبردی، دراز مدت برای کیفیت منابع انسانی طراحی شده‌است.

وی در رابطه با سند عدالت در سند بنیادین تحول عنوان کرد: امروزه بسیاری از فرزندان این مرز و بوم سرشار از استعداد هستند، اما به دلیل کمبود منابع، تجهیزات، امکانات و ... از فرآیند تعلیم و تربیت دور شده‌اند.

وی افزود: در همین راستا با نگاه تعلیم و تربیت تمام ساحتی، مجوز مجمع خیرین توسعه و تجهیز مدارس فنی و حرفه‌ای را صادر کردیم که امیدواریم این مجمع نیز مانند مجمع خیرین مدرسه‌ساز در سراسر کشور گسترش پیدا کند.

دکتر نظر پور معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی ،توسعه وتجهیز مدارس کشور، هم ضمن تجلیل از خیرین مدرسه ساز گفت: طی 18جشنواره ای که تا کنون در کشور برگزار شده حدود 7هزار میلیارد تومان توسط خیران مدرسه ساز تعهد و تا کنون 2هزارو800میلیون تومان آن محقق شده است.
وی افزود: در این مدت 108هزار کلاس درس توسط خیران در کشور احداث شده که 20هزار کلاس آن معادل 18.3درصد توسط خیران مدرسه ساز خراسان رضوی در نقاط مختلف استان ساخته ودر اختیار آموزش وپرورش گذاشته شده است.
وی اضافه کرد : در طول کمتر از 4سال گذشته، خیران 3 هزار میلیارد تومان برای مدرسه سازی تعهد کرده اند که از این مبلغ تا کنون 33درصد محقق شده که این نشان دهنده اعتماد خیران به دولت بوده است.
نظرپور با بیان این که در کشور هزار مدرسه خشتی و گلی و1700مدرسه کانکسی وجود دارد، اظهارکرد: جایگزین کردن این مدارس با مدارس جدید به 500میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که امیدواریم با کمک خیران، بتوانیم ظرف 2سال این کار را به سرانجام برسانیم.
 

یادآور می‌شود، در پایان این مراسم لوح تقدیر و تندیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز خراسان رضوی به دکتر نظرپور، رییس سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور، مهندس هاشمی‌نسب، مدیرکل پیشین اداره‌کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان  و معاون فعلی سازمان نوسازی مدارس کشور، کاظمی، مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان  و مهندس حسین‌پور، سرپرست اداره کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی اهدا شد.

گفتنی است در حاشیه این جشنواره نمایشگاهی از اقدامات مدرسه سازی استان با 50غرفه برگزار شده بود که با استقبال خیرین همراه شد.
 

              

 
 
 
روابط عمومی
اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی