به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی،‌ معاون پشتیبانی اداره نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی در آیین افتتاح آموزشگاه خیر ساز خاکپور یک گناباد گفت: حدود ۴۰ درصد مدارس خراسان رضوی نیازمند بازسازی و مقاوم‌سازی هستند و تنها ۳ درصد این مدارس غیرقابل استفاده است اما به مرور زمان سهم مدارس غیرقابل استفاده افزوده می‌شود، لذا برنامه‌ریزی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی بر اساس برنامه ششم توسعه، بهبود این ۴۰ درصد میانگین مدارس استانی است.
محمدرضا خدادادی افزود: در سال گذشته ۱۹۴ پروژه در خراسان رضوی شامل پروژه‌های مشارکتی با خیرین و دولتی خاص تکمیل و تحویل آموزش‌وپرورش شده است.
 وی سهم اعتبارات ملی اداره نوسازی مدارس خراسان رضوی را برای تخریب و بازسازی مدارس یک هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال عنوان و افزود: در حال حاضر ۲۵۸ پروژه نیمه‌تمام شامل ۱۶۳ پروژه مشارکتی با خیرین و ۹۵ پروژه دولتی خاص در استان وجود دارد که حداکثر طی ۲ سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.
 خدادادی یکی دیگر از برنامه‌های اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی را سامانه استاندارد گرمایشی مدارس عنوان و تصریح کرد: تاکنون از ۴۷ منطقه خراسان رضوی ۱۰ منطقه به‌طور کامل به این سامانه استانداردشده‌اند و مابقی تا پایان سال ۹۷ به بهره‌مندی ۱۰۰ درصدی از این سامانه می‌رسند و تاکنون ۴۶۰ میلیارد ریال اعتبارات ملی در این حوزه هزینه شده است.
 معاون پشتیبانی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی به پیشرفت گناباد در حوزه بازسازی مدارس اشاره و خاطرنشان کرد: تا ۲ سال گذشته در گناباد ۳۰ پروژه نیمه‌تمام، به‌غیراز پروژه‌های تخریب و بازسازی، داشتیم که خوشبختانه تاکنون ۲۵ پروژه تحویل داده‌شده است و تنها ۵ پروژه دیگر باقی‌مانده است.
 
شایان ذکراست دبیرستان خاکپور که با مشارکت 50 درصدی خانواده مرحوم محمدعلی خاکپور و اداره کل نوسازی مدارس استان و با هزینه حدود 9میلیارد ریال احداث شده دارای 998 مترمربع زیربنا در سه طبقه و9 کلاس درس وفضاهای جانبی شامل سالن چندمنظوره- کتابخانه و آزمایشگاه می باشد.

 
روابط عمومی
اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی