به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی، دکترقدمی رییس سازمان آموزش وپرورش استثنایی کشور در مراسم آغاز بهره برداری از این مرکز آموزشی گفت: هر چقدر تراز بهداشتی جامعه بالا برود معلولیت پایین می آید و هر قدر فرهنگ بالا رود معلولیت بیشتر قابل کنترل است.
وی افزود: بعضی از خانواده ها معلولیت فرزندشان را پنهان می کنند که با کار و برنامه ریزی فرهنگی این مشکل قابل حل است.
دکتر قدمی  گفت: در کنار 13 میلیون دانش آموز در کشور 130 هزار نفر دانش آموز با نیازهای ویژه داریم که این دانش آموزان چندین برابر دانش آموزان عادی برای آموزش و پرورش هزینه دارند.
وی افزود: دولت به تنهایی نمی تواند هزینه های دانش آموزان با نیازهای ویژه را تامین کند و باید خیرین در این عرصه به کمک دولت بیایند.
رییس سازمان آموزش وپرورش استثنایی کشور تاکید کرد: اینگونه کارهای خیر صداقات جاریه است و خیرین با حمایت های خود از این بخش نقش مهمی در بهبود شرایط جامعه دارند.
دکترکاظمی مدیرکل آموزش و پرورش و مهندس حسین پور مدیرکل نوسازی مدارس خراسان رضوی نیز هرکدام طی سخنانی به نقش ارزنده خیرین مدرسه ساز در احداث پروژه های آموزشی و پرورشی تاکید کردند.
آموزشگاه استثنایی زنده یاد مجتبی جلالی در حاشیه شهرمشهد در فضایی به مساحت 1000 متر مربع و با زیربنای 900 مترمربع دارای 10 کلاس، فضای آموزشی و توانبخشی، اداری و کارگاهی احداث شده است.
این آموزشگاه با مشارکت پدرمرحوم جلالی و اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی با هزینه ای حدود 900 میلیون تومان احداث و در اختیار دانش آموزان با نیازهای ویژه قرار گرفت.


 

 

روابط عمومی
اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی