به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی، مهندس حسین پور مدیرکل نوسازی مدارس استان در مراسم افتتاح دبستان ایران من شماره 30 روستای سمیع آباد تربت جام گفت: همه ما تلاش می کنیم بهترین مکان را برای تعلیم و تربیت دانش آموزان مهیا کنیم چرا که تعلیم و تربیت شغل انبیاست و ما افتخار می کنیم در این جایگاه مشغول خدمت هستیم و مکان مناسب برای معلمان عزیز و دانش آموزان با کمک خیرین مدرسه ساز ایجاد می کنیم.
وی افزود: مدرسه محل زندگیست و در نگرش جدید فضاهایی ایجاد می شوند که علاوه بر انتقال آموزش، پرورش نیز در آن از اهمیت بالایی برخوردار است و باید مدرسه بگونه ای باشد که دانش آموز را به سمت مدرسه سوق دهد.
مهندس حسین پور با اشاره سرانه های فضاهای آموزشی گفت: سرانه مطلوب در کشور باید 8 مترمربع باشد که هم اینک 5.2مترمربع برای هر دانش آموز است و این رقم در استان خراسان رضوی 4.5 مترمربع است که از متوسط کشوری پایین تر است.
در این مراسم سرپرست گروه مدرسه سازی پویش ایران من و نایب رئیس اتاق بازرگانی کشور نیز گفت؛ زنجیره مدارس "ایران من" در قالب پویش مدرسه سازی توسط برخی از اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و فعالان اقتصادی بخش خصوصی کشور در خرداد 93 پایه ریزی شد.
دکتر پدرام سلطانی افزود؛ این گروه با اعتقاد به بهره وری و ارزشمند بودن سرمایه گذاری در آموزش به خصوص دوره ابتدایی، در جهت بالندگی و توسعه کشور، تاسیس 100 مدرسه ابتدایی "ایران من" را در مناطق روستایی، کمتربرخوردار و مرزی کشور هدف قرار داده است. مناطقی از کشور که به دلیل دور بودن از مرکز و تمرکز گرایی کمتر به آنها توجه شده است و از امکانات آموزشی، بهداشتی و فرهنگی مناسبی برخوردار نیستند.
در حال حاضر پویش مدرسه سازی ایران من به کمک کارآفرینان و فعالان اقتصادی کشور  100 مدرسه‌ به این نام را با همراهی و همکاری موسسه خیریه مهرگیتی در مناطق دور افتاده و مرزی کشور در دست احداث دارد. که 31مدرسه به بهره برداری رسیده و بقیه مدارس در حال ساخت می باشند.
شایان ذکر است که در سفر اعضای موسسه مهرگیتی به خراسان رضوی پروژه های دبستان ایران من 30 ، در روستای سمیع آباد تربت جام و دبستان ایران من 31،روستای ملکی رشتخوار به بهره برداری رسید. این پروژه ها با مشارکت خیرین این موسسه و اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی احداث شده است. 
                 
 
 
روابط عمومی
اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی