به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی، مدیرکل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی در این مراسم با اشاره به سرانه فضای آموزشی در استان گفت: در ناحیه هفت و منطقه بزرگ تبادکان مشهد به دلیل تراکم جمعیت و مهاجرت به شدت نیازمند توسعه،نوسازی و تجهیز مدارس هستیم.
"جاسم حسین پور" افزود: تعریف مدرسه از  ساختمانی برای کلاس درس خارج شده و مدرسه امروزی نیازمند فضاهای تربیتی،ورزشی و کارگاهی و مهارتی است بر اساس این تعاریف مدرسه باید محل زندگی باشد.
وی اظهار کرد: علی رغم همت دولت ما همچنان نیاز به یاری و کمک خیرین معزز مدرسه ساز می باشیم.
وی با اشاره به سابقه درخشان مجمع خیرین مدرسه ساز استان در سطح کشور افزود: طی سه سال اخیر بیش از یک هزار میلیارد ریال  خیرین در استان مشارکت داشته اند.
وی با اشاره به اولویت راهبردی ناحیه هفت مشهد خاطر نشان کرد: سه واحد آموزشی بزرگ خیر ساز تا ابتدای مهر 96 به این ناحیه واگذار خواهد شد.
در این مراسم همچنین رافتی رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز خراسان رضوی گفت: مشارکت میلیاردی و یا میلیونی خیرین مهم نیست، عشق به رفع جهالت و آموزش مهمتر  از میزان مشارکت ریالی است.
"محمدرضا کمالی "رئیس اداره آموزش و پرورش ناحیه هفت مشهد نیز در این مراسم گفت: هم اکنون 16 پروژه آموزشی و تربیتی در سطح ناحیه در حال اجرا است.
وی کمبود فضای آموزشی و تربیتی در این ناحیه گسترده را با توجه به تراکم و مهاجرت جمعیت اولویت راهبردی خواند و اظهار کرد: شش تفاهم نامه ساخت آموزشگاه با خیرین مدرسه ساز و پنج پروژه نیز از محل اعتبارات حاشیه شهر مشهد ساخته خواهد شد.
گفتنی است: دبیرستان دخترانه دوره اول خیر ساز"حسین فرهادی" با اعتباری بیش از 40 میلیارد ریالی در زمینی به مساحت بیش از 5 هزار متر مربع و به صورت 12 کلاسه و با مشارکت 30 میلیارد ریالی این فرد خیر در بلوار میثاق ساخته خواهد شد.

 
 


روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی