به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی ،در مراسم بهره برداری از آموزشگاه 18 کلاسه بنیاد مشایخی ،رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز خراسان رضوی گفت: در یک سال گذشته خیران نیک اندیش استان 800 میلیارد ریال برای بازسازی و نوسازی مدارس منطقه کمک کردند.
غلامعلی رفعتی در این مراسم با بیان اینکه سه هزار و 500 خیر مدرسه ساز در مجمع عضویت دارند، افزود: 40 درصد مدارس خراسان رضوی با کمک خیران بازسازی شده است.
وی اظهار کرد: مهرماه امسال 570 کلاس درس در خراسان رضوی از طریق اداره کل نوسازی با مشارکت خیران تحویل آموزش و پرورش شد.
رافتی خاطرنشان کرد: علاوه بر ساخت مدارس، تکمیل و تجهیز مدارس به سامانه های نوین آموزشی و بهبود فضاهای موجود از دیگر اقدامات خیران مدرسه ساز در خراسان رضوی است.
دبیر ستاد همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش‌وپرورش  وزارت آموزش و پرورش نیز در این همایش گفت: رویکرد سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش تحقق تعلیم و تربیت اسلامی است که برای تحقق آن هدفی با عنوان دستیابی دانش آموزان به حیات طبیه تعریف‌ شده است
حجت‌الاسلام سیدمجتبی ملکی با اشاره به لزوم استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود کشور برای تحقق تعلیم و تربیت اسلامی، افزود: حوزه‌های علمیه یکی از مهم‌ترین بخش‌های کشور برای تحقق این اهداف دینی در آموزش‌وپرورش است.
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین گفت: از مجموع هفت هزار و 200 مدرسه مشتمل بر 42 هزار کلاس درس در خراسان رضوی، 60 درصد فرسوده است و حال آنکه میانگین کشوری این شاخص 50 درصد است.
حسین مقصودی افزود: در خراسان رضوی سرانه فضای آموزشی 4،2 دهم متر است که از میانگین کشوری یک متر و استاندارد بین المللی 3،8 دهم متر پایین تر است.
وی اظهار کرد: با مشارکت بنیاد برکت 6 مدرسه با مجموع 33 کلاس درس در مناطق محروم شهرستان خوشاب، 6 مدرسه با 25 کلاس درس در بخش ششتمد سبزوار و سه مدرسه نیز در مناطق حاشیه شهر سبزوار و روستای پروند از توابع بخش روداب ساخته می شود.
معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش سبزوار نیز در این مراسم گفت: از آغاز امسال خیران مدرسه ساز هفت میلیارد ریال به آموزش و پرورش این شهرستان کمک کرده اند.
حسن محرابی افزود: هم اکنون 11 طرح آموزشی با مشارکت خیران و اداره کل نوسازی مدارس در دست اجراست که با بهره برداری از آنها بخش مهمی از مشکل کمبود فضای آموزشی شهرستان برطرف می شود.
وی اظهار کرد: در سه سال گذشته نیز 40 مدرسه با کمک 70 میلیارد ریالی خیران در شهرستان ساخته شده و به بهره برداری رسیده است.
در پایان این مدرسه 18 کلاسه حسن مشایخی با هزینه 17 میلیارد ریال که با کمک خیران و اداره کل نوسازی خراسان رضوی در مسکن مهر توحیدشهر سبزوار ساخته شده بود به بهره برداری رسید.
52 هزار دانش آموز در 287 مدرسه شهرستان سبزوار مشغول تحصیل هستند و چهار هزار و 500 نفر جامعه فرهنگیان سبزوار را تشکیل می دهند.

 
روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی