به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی،  سید محمد بطحایی امروز از 35 پروژه آموزشی و پرورشی در سطح خراسان رضوی به طور همزمان بهره برداری نمود.

                        

سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش  صبح امروز در آیین افتتاحیه اردوگاه بزرگ شهدای مدافع حرم آموزش و پرورش ناحیه 1 مشهد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب و دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم گفت:موضوع اصلی آموزش و پرورش یادگیری است و تمام منابع و عوامل و ارکان دست به دست هم میدهند تا یادگیری شکل بگیرد.
وی با اشاره به تعاریف متفاوت یادگیری افزود:فراگیر ما باید بعد از فرآیند یادگیری دانش ها و بینش هایش تغییر کند و این تغییرات لزوما باید پایدار باشد و بی شک محیط یادگیری یکی از مهم ترین ارکان در تحقق این مهم است.
بطحایی ضمن تاکید بر سهم عمده فضاهای آموزشی و پرورشی در فرآیند یادگیری اظهار کرد:امروز شاید سهم مدرسه نسبت به گذشته در امر یادگیری کاهش پیدا کرده است و سایر محیط ها همچون اردوگاه ها و کانون ها و... سهم بیشتری را به خود اختصاص داده است که این اردوگاه در واقع تلاش ارزشمندی در این راستا است.
وی ادامه داد:نیاز هر دانش آموز به فضای آموزشی و پرورشی 8 متر مربع است که این عدد در کشور ما 5 متر مربع بوده و با استاندار حدودا 3 متر مربع فاصله داریم اما علی رغم تمام کمبودها شرایط رو به بهبود است.
وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر بهره وری هرچه بیشتر از منابع و سرمایه های آموزش و پرورش تصریح کرد:
بهره وری از منابع و سرمایه ها در آموزش و پرورش باید توسعه یابد و خوشبختانه امروز در قوانین و مقررات نیز زمینه های مناسبی را برای این توسعه داریم که از جمله آن ها قانونی در بودجه سال 96 است که امکان تغییر کاربری فضاهای غیر قابل استفاده را برای ما فراهم می سازد و در سال آینده نیز با اعتبارات بیشتری ابقا خواهد شد.
بطحایی در پایان خاطر نشان کرد:نهاد های محلی و استانی می توانند در برون رفت ما از مشکلات بسیار موثر باشند و من از تمام دستگاه های نظارتی نیز می خواهم در کنار نظارت دقیق و همه جانبه تسهیل کننده فعالیت های  باشند تا آموزش و پرورش بتواند مسیری را که آغاز کرده است به مقصد برساند.
قابل ذکر امروز با حضور وزیر آموزش و پرورش علاوه بر اردوگاه شهدای مدافع حرم سی وسه فضای آموزشی و پرورشی شامل ۲۶ اموزشگاه ،یک سالن ورزشی ،یک نمازخانه ،یک سالن اردوگاهی، دوخوابگاه دانش اموزی ، دو مرکز رفاهی با اعتباری بالغ بر یکصد و هشتاد میلیارد ریال از محل اعتبارات دولتی و خیرین و همچنین طرح توسعه درمانگاه فرهنگیان شامل کلینیک تخصصی دندانپزشکی اطفال ،آزمایشگاه تشخیص طبی و مرکز رادیولوژی با اعتباری معادل ۱۵ میلیارد ریال در خراسان رضوی به بهره برداری رسید

 
روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی