با حضور دکتر مهراله رخشانی مهر معاون عمرانی وزیر و ریاست سازمان نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس کشور ، مهندس هاشمی نسب معاون فنی و نظارت سازمان ، مهندس حسین پور مدیرکل نوسازی مدارس خراسان رضوی و دکتر مقصودی نماینده مردم سبزوار – ششتمد- داورزن و جغتای در مجلس و رافتی رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز خراسان رضوی و جمعی از مسئولین و مردم عملیات اجرائی 4 پروژه در شهرششتمد آغاز شد.

                  
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی، دکتر رخشانی مهر در این مراسم با اشاره به اهمیت نیروی انسانی گفت: در حقیقت با تربیت دانش آموزان در مدارس است که نیروی انسانی کارآمد که اساس توسعه است پرورش پیدا می کند.
وی افزود : توسعه باید از مدارس شروع شود و برای درک اینکه آیا جامعه ای در آینده به توسعه دست می یابد یا نه باید به خلاقیت و پویایی کودکان آن جامعه نگاه کرد و اگر دانش آموزان در محیط آموزشی مناسب آرام تحصیل کنند می توانند در آینده جامعه خود را توسعه ببخشند و باید به این نکته توجه کنیم که سرمایه های ما در  چاههای نفت نیستند بلکه در مدارس نشسته اند.
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با اشاره به اهمیت کار نیک و مشارکت خیرین مدرسه ساز گفت: بیش از 50 درصد فضاهای آموزشی و پرورشی سطح کشور با مشارکت و به همت خیرین مدرسه ساز عزیز ساخته شده است.
معاون عمرانی وزیر همچنین لزوم توجه به معماری ایرانی اسلامی را مورد تاکید قرار دادو گفت: معماری ایرانی و اسلامی در طراحی فضاهای آموزشی و پرورشی را مورد توجه ویژه قرار خواهیم داد.
گفتنی است در پایان این مراسم بصورت نمادین کلنگ احداث سالن چندمنظوره مقصودی شهرششتمد که به همت خیرجانباز علی اکبر مقصودی احداث خواهد شد برزمین زده شد.
دبستان 6کلاسه روستای تندک، دبستان 6 کلاسه شامکان و دبستان 3کلاسه روستای چشمه آوش نیز با مشارکت بنیادبرکت احداث خواهد شد.
 

            
 

روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی