به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی، با حضور حیدر خوش نیت معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری مشهد، محمد رضا خدادادی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی و علیزاده معاون مشارکت های مردمی این اداره کل، دبیرستان دخترانه زینبیه دوره دوم ناحیه 2 مشهد یه بهره برداری رسید.
محمد رضا خدادادی در این مراسم ضمن تشکر از مسئولین پر تلاش آموزش و پرورش و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر و امام شهدا در ایام مبارک دهه فجر انقلاب اسلامی، گفت: تاسیسات گرمایشی این مدرسه با همت این اداره کل بازسازی گردیده است.
وی افزود: این مدرسه با معماری ایرانی اسلامی دارای فضایی امن است که در صورت بروز حوادث غیر مترقبه می تواند مکان امنی برای دانش آموزان باشد.
معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی ادامه داد: در کنار این مدرسه، سالن ورزشی در دست احداث است که در کوتاه ترین زمان ممکن به اتمام می رسد.
وی با بیان اینکه در ساخت مدارس بالاترین استاندارد ها مد نظر قرار می گیرد، افزود: بعد از انقلاب اسلامی 12004 پروژه با 53257 کلاس درس در استان به بهره برداری رسیده است که از این تعداد 4393 پروژه را خیرین و 7611 پروژه را دولت انجام داده است.
خوش نیت معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری مشهد نیز درآیین افتتاحیه این مدرسه گفت: ایران در گذشته کشوری کاملاً وابسته بود و تصمیمات سیاسی آن در سفارت های خارجی گرفته می شد اما امروز به برکت انقلاب اسلامی به عنوان هفتمین قدرت سیاسی دنیا شناخته می شود.
وی تبیین دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران در زمینه های مختلف را از رسالت های آموزش و پرورش دانست و تصریح کرد:پیش از انقلاب از نظر رشد علمی در جایگاه 40 دنیا بودیم و امروز رتبه اول را داریم،همچنین رتبه نخست در جراحی قلب کودکان را داریم و در زمینه هوا فضا جز ده کشور برتر دنیا هستیم.
خوش نیت ادامه داد:48 هزار مدرسه در پیش از انقلاب امروز به 91 هزار مدرسه رسیده است و واحدهای دانشگاهی نیز به 2 هزار پانصد واحد در سطح کشور ارتقا یافته است.
خوش نیت در پایان سخنان خود با بیان  اینکه برخی تلاش دارند با اطلاعات غلط فضای جامعه را مسموم سازند خاطر نشان کرد:البته وظیفه همه مسئولین است که بیش از این برای مردم تلاش کنند چراکه این مردم با تمام وجود و تمام قد از انقلاب و آرمان های آن دفاع کرده اند.
شایان ذکر است این پروژه با 15 کلاس و زیربنای 1630 مترمربع با هزینه 18 میلیارد ریال از محل اعتبارات طرح تخریب و بازسازی توسط اداره اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان احداث گردیده است.

                  
 
روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی