به گزارش روابط عمومی  اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی ، آیین کلنگ زنی سالن ورزشی خیرساز مهندس مروج در تربت حیدریه  با حضورمعاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ، مدیر کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی ، دکتر پورجاهد معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش ، جمعی  ازمسئولین و مردم  و خیرنیک اندیش مهندس مروج برگزار شد .
رئیس آموزش و پرورش شهرستان تربت حیدریه در مراسم کلنگ‌زنی سالن ورزشی با بیان اینکه با بهره‌برداری از این سالن بسیاری از نیازهای ورزشی شهرستان تامین خواهد شد، عنوان کرد: سالن مورد نظر در سطح استانداردهای مسابقات بین‌المللی است. با توجه به تراکم جمعیتی و افزایش سالانه تعداد دانش‌آموزان شهرستان، کمبود فضای آموزشی به طور جدی احساس می‌شود و امید است که با اعتبارات دولتی، نوسازی و به ویژه حضور خیرین بتوانیم این نیازها را در بعد آموزشی و ورزشی مرتفع کنیم.
 سعید نیرویی با بیان اینکه خیرین همواره به‌عنوان بازوان توانمند آموزش و پرورش شهرستان محسوب می‌شوند، اظهار کرد: درچهار سال گذشته پروژه های زیادی با کمک خیرین احداث گردید
وی اظهار امیدواری کرد  با کمک خیرین و دستگاه‌های مرتبط روند ساخت این سالن در کوتاه‌ترین زمان به اتمام برسد تا علاوه بر دانش‌آموزان جوانان نیز از مزایای آن بهره‌مند شوند.
جاسم حسین پور مدیر کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی با بیان اینکه خیرین اقدام و عمل را در نظر دارند و اجرا می‌کنند ابراز داشت: به لحاظ ماموریت‌های سنگینی که بر عهده آموزش و پرورش است و بودجه کمی که وجود دارد، نمی‌توانیم به خوبی از عهده انجام وظایف برآییم. لذا به مشارکت مردمی نیاز است.
وی خاطرنشان کرد: یکی از ماموریت‌های آموزش و پرورش این است که زمینه را برای رشد همه‌جانبه دانش‌آموزان فراهم کند تا بر اساس نیازهای رشدی دانش‌آموزان فضاهایی مهیا شود که هم رغبت بیشتری در آن‌ها ایجاد شود و هم مهارت‌های زندگی را بیاموزند و بتوانند این مهارت‌ها را در زندگی خود تعمیم دهند.
مهندس حسین پور افزود: هدف بر این است که این فضاها به بهره ‌برداری برسد اما برای این کار، بودجه دولتی کافی نیست بنابراین نیاز به یاری خیرین و مشارکت‌های مردمی است تا به ارتقای جسمی و روانی دانش‌آموزان کمک شود.
مهدی مروج تربتی ، مدیر شرکت صنایع بسته ‌بندی ارمغان گلبهار و خیر سازنده این سالن ورزشی نیز ابراز داشت: سرانه ورزشی در استان خراسان رضوی پایین است در حالیکه نیاز اصلی دانش‌آموزان است. برای فراگیری بهتر دروس لازم است از ورزش کمک گرفت تا به این وسیله دانش آموز با شرایط فکری بهتری تحصیل کند.
وی افزود: برای رسیدن به پیشرفت دانش‌آموز تنها پرداختن به آموزش تحصیل کفایت نمی‌کند لذا تصمیم بر آن شد که چنین سالن‌های ورزشی ساخته شود تا بتوان به این وسیله شرایطی برای سلامتی روح و جسم دانش‌ آموزان ایجاد کرد.
مهدی مروج تربتی یادآور شد: این سالن ورزشی چهارمین سالنی است که احداث می‌شود. تلاش بر این است که ظرف 6 ماه به بهره‌برداری برسد و پس از آن سالن‌های دیگر راه‌ اندازی شود تا بتوان از این طریق قدم کوچکی برای جامعه برداشت.
قابل ذکر است سالن ورزشی خیر نیک اندیش مهدی مروج تربتی در زمینی به مساحت 3000 متر و با زیربنای 1600 متر  و با هزینه حدود 16میلیارد  ریال از سوی این فرد نیکوکار احداث می شود.
این نیکوکار بنا دارد هشت سالن ورزشی به احترام امام هشتم (ع) برای دانش آموزان احداث کند که تاکنون عملیات اجرایی 4 پروژه آن اغاز شده است.
 

 
روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی