به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی،  دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار شهرستان رشتخوار با حضور معاون مشارکت های مردمی اداره کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس خراسان رضوی، معاون سواد آموزی اداره کل آموزش وپرورش خراسان رضوی،جمعی ازمسئولین محلی، خیرین نیک اندیش، فرهنگیان و دانش آموزان در شهر جنگل شهرستان رشتخوار برگزار شد.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان رشتخوار در این مراسم ضمن خیر مقدم حضور خیرین، مردم و مسئولان گفت:در طی ۴ سال اخیر به همت خیرین عزیز و حمایت های مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس و حمایت های  خیرین  مدرسه ساز و مدرسه یاروتلاش های ارزشمند وماندگار جامعه فهیم فرهنگی اتفاقات بسیار میمون و مبارکی در حوزه شهرستان رخ داده است.
قاسم پور جذب اعتبارات و مشارکت دولت در عمران و آبادانی، ساخت و ساز های مدارس در سنوات اخیر را قابل توجه دانست و بر نقش پررنگ و بی نظیر خیرین و نیک اندیشان مدرسه ساز و مدرسه یار در این حوزه تاکید نمود. ایشان با اشاره به اینکه به همت خیرین نیک اندیش ومشارکت دولت هم‌اکنون ۱۲۶ کلاس درس در این شهرستان ساخته و در دست ساخت است، افزود: هم‌اکنون از این تعداد کلاس درس حدود ۶۲ کلاس به بهره‌بردرای رسیده و ما بقی پروژه ها در دست اقدام است.
قاسم پور در ادامه با اشاره به خدمات و اقدامات ارزشمند و بی نظیردر سنوات اخیر در حوزه آموزش وپرورش این شهرستان، گفت: هنوز شهرستان رشتخوار بخصوص بخش جنگل، نیاز ویژه در بخش مدرسه سازی ومدرسه یاری دارد. وی اضافه کرد؛ تعداد 38مدرسه فرسوده، تعداد قابل توجهی مدارس نیازمند به کف سازی، ساخت نمازخانه، ساخت مدارس شبانه روزی وخوابگاه، ساخت مدارس در نقاط پرجمعیت شهرستان رشتخوار و... نگاه ویژه خیرین نیک اندیش و دولت محترم را به این شهرستان می طلبد.
امام جمعه شهرستان رشتخوارحجه الاسلام طیبی نیز در این مراسم، ضمن خیر مقدم به حضور خیرین، مردم و مسئولین در سخنانی کوتاه گفت: کسانی که توفیق داشته باشند، همراه با ایمان به خدای متعال و قیامت عمل صالح را هم ضمیمه کنند، خدای متعال در مقابل محبت آنها را در دل‌ها قرار می دهد، و مورد محبیت اولیای الهی قرار می‌گیرند.
همچنین  امام جمعه شهر جنگل با اشاره به آیه قرآن که مال وفرزندان زینت هستندچیزی راکه برای انسان می ماند کار خیر دانست.
در ادامه معاونت سواد آموزی اداره کل آموزش وپرورش خراسان رضوی با اشاره به اینکه امروز، یکی از روزهای خوب خدا است از دست اندرکاران برگزاری دومین جشنواره خیرین مدرسه یار ومدرسه ساز شهرستان رشتخوار تقدیر وتشکر کرد.
مصطفی اسدی جشنواره های خیرین مدرسه سازرا بسیار ضروری دانست و برگزاری این مراسمات راکوچک ترین عملی دانست که می توان برای تکریم مقام خیرین نیک اندیش مدرسه ساز ومدرسه یار انجام داد. وی تکریم خیرین عزیز که در مسیر تعلیم وتربیت خدماتی ارائه می دهند را کاری زیربنایی وفرهنگی عنوان کرد.اسدی با اشاره به اینکه خیرین نامشان ماندگار است.
شایان ذکر است در این مراسم از خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار شهرستان رشتخوار تجلیل شد.

 
روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی