به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی، کمالی مدیر آموزش و پرورش ناحیه 7مشهد  در این جشنواره ضمن تقدیر و تجلیل از خیران گرانقدرگفت : خیرین در سال های اخیر بازوی توانمند و یاریگر آموزش و پرورش در توسعه کمی فضاهای آموزشی بوده اند و به دلیل محدودیت منابع مالی دولت ، مشارکت خیرین در حوزه مدرسه سازی اهمیت قابل توجهی دارد .
 مدیرآموزش و پرورش ناحیه 7 مشهد در ادامه افزود : قطعاً اگر حضور خیرین در این سال ها نبود ما الان با بحران شدیدی به لحاظ پوشش دانش آموزی مواجه بودیم و امروز هم اگرخیرین گرانقدر به امر مقدس مدرسه سازی ورود نکنند این مشکل را خواهیم داشت .
درحاشیه این همایش شادکام معاون هماهنگی مدیر کل آموزش و پرورش با ارائه آماری از پروژه های خیر ساز استان گفت : تقریبا 86 هزار متر مربع مجموع مساحت پروژه های خیر ساز استان بوده که مبلغ ریالی این پروژه ها چیزی حدود 96 میلیارد تومان است و تعداد 196 پروژه در حوزه های مختلف آموزشی داشته ایم .
وی با اشاره به ضرورت مشارکت خیرین در امر مقدس مدرسه سازی گفت : خیران استان در سالی که گذشت ، موفق به کسب رتبه اول مدرسه سازی در کشور شدند .
حیدری معاون مشارکتهای مردمی  اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی نیز در این جشنواره ضمن تقدیر و تجلیل از خیران مدرسه ساز عنوان کرد : ساخت کلاس های درس بستر رشد کشور را برای آینده سازان این مرز و بوم فراهم می آورد که خیرین مدرسه ساز نقش بسزایی در این امر مهم ایفا میکنند .
رافتی رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان خراسان رضوی نیز در پایان افزود : تعداد کل خیرین ما در سطح استان چیزی حدود 3500 نفر هستند که بیش از 35 درصد از فضاهای آموزشی مورد نیاز در خراسان رضوی به دست توانمند این عزیزان ساخته شده است .
شایان ذکر است ، در آغاز این جشنواره  نمایشگاهی از فعالیت و اقدامات خیرین مدرسه سازکه توسط مدارس خیر ساز برپا شده بود افتتاح گردید و در پایان نیز از تمامی خیرین گرانقدر با اهدای تندیس و لوح تقدیر و تجلیل به عمل آمد .
  

 
 
روابط عمومی
اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی