به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی، افتتاح دبیرستان 5 کلاسه برکت شهید آسوده روستای دهنو خلیل آباد – دبستان 6 کلاسه برکت خلیل آباد و پروژه آبیاری تحت فشار اردوگاه دانش آموزی شهیدجعفریان خلیل آباد و آغاز عملیات اجرایی نمازخانه خیرساز اردوگاه کوهسرخ از برنامه های سفر یک روزه دکتر رخشانی مهر به خراسان رضوی بود.
دکتر رخشانی مهر معاون عمران وزیر و رییس سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس کشور طی سخنانی گفت:30 درصد مدارس کشور نیازمند تخریب، بازسازی و مقاوم‌سازی است. وی اظهار کرد: یکی از رویکردهای ما در آموزش و پرورش ایجاد مدارسی به سبک و معماری اسلامی است که رهبر معظم انقلاب هم تاکید دارند. وی موضوع معماری‌های نو و استفاده از فناوری‌های نوین ساختمانی را هدف اصلی حوزه نوسازی مدارس دانست. رخشانی مهر از اجرای ساختمان‌هایی با شیوه معماری اسلامی در کشور خبر داد و اظهار کرد: در حوزه اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز بوده ما متمرکز بر این شدیم ساختمان‌هایی را که نیاز به مقاوم‌سازی دارد  مقاوم‌ کنیم و به چرخه استفاده برگردانیم. وی از پروژه‌های ساختمانی با معماری اسلامی در کشور خبر داد و با اعلام این که، در ساخت مدارس توجه به محیط زیست هم دیده شده است، افزود: در دنیا برای موضوع محیط زیست مدارسی با نام مدارس سبز وجود دارد که یک نوع معماری است و باید نکاتی را درباره رعایت حفظ محیط زیست داشته باشد. رخشانی مهر توجه جدی این وزارتخانه در سال 97 را بر ساخت مدارس سبز دانست که خروجی آن حفظ محیط زیست است و ترکیب این دو آن چیزی است که آقای وزیر در حکم ابلاغیه بنده آورده است. وی همچنین از ساخت سه مدرسه سبز در استان های سیستان و بلوچستان، زنجان و تهران  تاپایان امسال خبرداد.   رخشانی مهر  افزود : این پروژه ها در سه استان کشور اجرایی و در سال های آینده  دانش آن به دیگر استان ها  سوق داده می شود،
شایان ذکر است معاون وزیر و رییس سازمان همچنین ازچندین پروژه و مدرسه در شهرهای یاد شده بازدیدکرد. مشاور فنی سازمان ، مدیرکل نوسازی مدارس استان و نماینده مردم این مناطق در مجلس نیز در این سفر حضور داشتند.

 
 روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی