به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی، دکتر مهراله رخشانی مهر طی سفر یکروزه به استان خراسان رضوی به منظور بازدید از فضاهای آموزشی شهرستان های خواف و رشتخوار صبح امروز در مراسم بزرگداشت مقام معلم در شهرستان خواف نیز حاضر شد.
 وی با اشاره به وضعیت زیرساخت های  آموزشی کشور گفت : از  ۱۰۵ هزار مدرسه فعال در کشور حدود ۵۰ درصد آن جمعیت دانش آموزی زیر ۴۵ نفر دارند.
 دکتر رخشانی مهر افزود : سرانه استاندارد فضای آموزشی در کشور به ازای هر دانش آموز ۸/۴ مترمربع است اما میانگین کشوری هم اکنون به ازای هر دانش آموز ۵/۱۷ مترمربع است.
 وی در ادامه با تاکید بر اهمیت نگهداری مدارس خاطر نشان ساخت : هم اکنون ۳۰ درصد فضاهای آموزشی کشور نیازمند تخریب و بازسازی و یا مقاوم سازی هستند و اگر به نگهداری مدارس موجود هم توجه ویژه ای نشود با کمبود فضای آموزشی ایمن و استاندارد مواجه میشویم.
 رئیس سازمان نوسازی مدارس در ادامه با تاکید بر اهمیت مکانیابی مدارس تصریح کرد: بر اساس سند زیرنظام فضا، تجهیزات و فناوری باید بتوانیم بگوئیم در ۵۰ سال آینده کجا و چه نوع مدرسه ای نیاز داریم. اینکه بدانیم به دلیل عدم امکان جابجایی دانش آموزان مدارس شبانه روزی نیازمندیم و یا به دلیل پراکندگی مکانب نیاز به مجتمع سازی فضای آموزشی داریم بسبار مهم است.
 رخشانی مهر همچنین با اشاره به اهمیت مسئله محیط زیست، احداث و توسعه مدارس سبز را از جمله برنامه های اولویت دار این سازمان در سال ۹۷ عنوان نمود و در عین حال به صنعتی سازی مدارس به منظور تسریع در روند احداث مدارس در مناطق نیازمند تاکید نمود.
 معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در پایان سخنان خود با قدردانی از مقام شامخ معلم گفت : ما هر چه داریم از معلمان و آموزگاران خود داریم.


                                       روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی