به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی باحضور معاون مشارکتهای مردمی اداره کل نوسازی مدارس استان و جمعی از مسئولین و مردم ، 4پروژه عمرانی آموزشی وپرورشی  با اعتبار بالغ بر یک میلیارد و هفتصد میلیون تومان افتتاح وکلنگ زنی شد.
امام جمعه بخش جنگل شهرستان رشتخوارضمن گرامیداشت هفته معلم و تکریم شغل و جایگاه معلم، از حضورمسئولین استانی و شهرستانی وخیرین نیک اندیش در شهر جنگل، تقدیر وتکشر کرد.
حجه الاسلام توکلی گفت:کار خیر ماندگار است و مدرسه سازی بهترین نمونه کار خیر و به عنوان ذخیره آخرت قابل تکریم است. وی از توجه مسئولین به مناطق محروم تقدیر وتشکر کرد وآموزش وپرورش شهرستان رشتخوار را در ابعاد فرهنگی و عمرانی جزء ادارات شاخص استان دانست واضافه کرد؛ پیشرفت های آموزشی وپرورشی خود گواه این ممتاز بودن می باشد.
خطیب نماز جمعه جنگل در پایان نیت خیرین را قابل تقدیر خواند و از ماندگاری نام ونیت آنها در مسیر مقدس مدرسه سازی و توجه به تعلیم وتربیت خبرداد.
در ادامه حسن حیدری معاون مشارکتهای مردمی اداره کل نوسازی ، توسعه وتجهیز مدارس خراسان رضوی هفته معلم را هفته تکریم تلاش ها و زحمات معلمان دانست وگفت: معلمین نعمت های جامعه اند و خیرین عزیز با ساخت مدارس تکریم این نعمت های جامعه را اجابت می کنند.
حیدری خیرین را افراد باهوش خواند که زینت انسان که همان مال و ثروت خود می باشد را تبدیل به باقیات صالحات می کنند. وی صدقه برای علم ودانش را مهم و با ارزش عنوان نمود وآنرا سرمایه گذاری برای نسل های آینده دانست.
وی در پایان جذب مشارکت ها را در آموزش وپرورش شهرستان رشتخوار قابل تقدیر دانست و افزود؛ در سنوات اخیر شاهد پیشرفت بی نظیر جذب خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار در شهرستان رشتخوار بوده ایم که نمونه ای ازاین اقدامات، افتتاح 4پروژه عمرانی آموزشی وپرورشی امروز می باشد.
در ادامه مدیر آموزش وپرورش شهرستان رشتخوار ضمن تبریک ایام، از حضور خیرین محترم در شهرستان رشتخوار تقدیرکرد و گفت: به همت خیرین نیک اندیش و مشارکت دولت و اداره کل نوسازی مدارس استان در سه سال اخیر شاهد مدرسه سازی در سطح وسیعی در این شهرستان هستیم که امید می رود با همت این خیرین بزرگوار این روند ادامه داشته باشد.
محمد قاسم پور در ادامه از افتتاح و کلنگ زنی 4پروژه عمرانی در ششمین روز از هفته معلم خبر داد واشاره کرد که امروز شاهد افتتاح یک آموزشگاه4کلاسه با اعتباربالغ بر250میلیون تومان به همت گروه همیاران داروساز و مشارکت اداره کل نوسازی مدارس استان ، کلنگ زنی دبیرستان شبانه روزی مومنی با اعتبار بالغ بر800میلیون تومان با همت خیر نیک اندیش علی اکبر مومنی ومشارکت اداره کل نوسازی مدارس استان، کلنگ زنی آموزشگاه 6کلاسه بهرامی با اعتبار بالغ بر 550میلیون تومان به همت خیر نیک اندیش آقای حسین بهرامی و مشارکت اداره کل نوسازی مدارس و در آخر کلنگ زنی یک باب نمازخانه دانش آموزی با اعتبار بالغ بر100میلیون تومان به صورت صدرصد خیر ساز توسط خیر نیک اندیش خانم چشکی همسر خیر محترم آقای بهرامی می باشیم.
قاسم پور در پایان نیاز به توجه بیشتر به شهرستان رشتخوار را در حوزه مدرسه سازی به دلیل بالا بودن عمر مدارس و فرسودگی مدارس رامورد تاکید دانست.

 

                  

 
 


                    

 
 
 روابط عمومی
اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی