به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی، در این مراسم  ابتدا ریاست اداره آموزش و پرورش  باتشریح اهمیت موضوع و تقدیر از مشارکت اقشار مختلف جامعه در امرپسندیده مدرسه سازی، گفت: به اعتقاد تمام صاحبنظران ، توسعه یک جامعه، بدون توسعه آموزش و پرورش میسر و ممکن نخواهد بود. وی تشریح کرد: هر جامعه برای پیشرفت و ترقی در حوزه های مختلف ، نیازمند توسعه و تعلیم نیروی انسانی متخصص و کارآمد وسرمایه گذاری و ایجاد بسترهای لازم برای آموزش و پرورش است. آریامنش در ادامه افزود : کار ارزشمند خیرین علاوه بر برخوردار شدن از برکات آن، فضای جامعه را با کرامت، ایثار و از خود گذشتگی معطر خواهد کرد.
حامد قربانی، معاون فرماندار نیز دراین مراسم گفت: نیکوکاران محترم همواره یار و یاور دولت در تامین هزینه های آموزش و پرورش بوده اند، ما دست خیرین محترم  را به گرمی می فشاریم و امیدواریم شاهد رشد کمی و کیفی مشارکت خیرین مدرسه سازدر این امر خداپسندانه باشیم.
در ادامه حاج احمد محمدی ، ریاست مجمع خیرین شهرستان تایباد به بیان گزارشی از عملکرد خیرین در این امر خداپسندانه پرداخت
حیدری ، معاون مشارکت های مردمی اداره کل نوسازی مدارس استان دیگر سخنران این مراسم بود. وی با بیان اینکه در امر تعلیم و تربیت تنها متولیان مسئول نیستند بلکه تمامی افرادی که دغدغه تعلیم و تربیت دارند را نیز در بر می گیرد، افزود : خیرین مدرسه ساز چهره های ماندگار جامعه در این عرصه هستند که بدون هیچ چشم داشتی در این امر خداپسندانه شرکت می کنند. حیدری با بیان اینکه امکان کار خیر در کار های مختلف وجود دارد، اما ماندگاری کار خیر در دستگاه تعلیم و تربیت جاودانه و ماندگار است، خاطرنشان کرد : مدرسه سازی کار خیری است که آثار و برکات آن برای همیشه تاریخ ماندگار خواهد بود.
در بخش دیگر مراسم ،  رافتی- رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان خراسان رضوی نیز ضمن تقدیر از مشارکت های خیرین اظهار کرد : اگر آموزش و پرورش در هرکجا قوی باشد یقینا شرایط و زمان توسعه آن مناطق زودتر انجام خواهد پذیرفت و توسعه مورد نظر در ابتدا نیازمند امکاناتی اولیه است . رافتی اضافه کرد : تایباد یکی از مناطق محروم و وسیع در آموزش و پرورش استان خراسان رضوی است و پیشرفت و ترقی این منطقه در گروه همکاری و هماهنگی همه قشرهای مرتبط با آموزش و پرورش است .
لازم به ذکر است در پایان مراسم از خیرین مدرسه ساز تقدیر شد و پس از آن ، کلنگ زنی مدارس خیر ساز روستاهای ارزه و سعدآباد، و همچنین افتتاح نمازخانه آموزشگاه سراج الدین ریزه  صورت گرفت
 

 
 
 
 روابط عمومی
اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی