به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی  مدارس خراسان رضوی ، دبستان ۶ کلاسه سحر در روستای شورک صبوری از توابع منطقه رضویه ، صبح چهارشنبه با حضور معاون مشارکتهای نوسازی مدارس و جمعی از مسئولین استانی ، محلی و خیرین مدرسه ساز موسسه پویا افتتاح شد .
در این مراسم محمد ملاکی مدیر اداره آموزش و پرورش منطقه رضویه با تقدیر از حضور خیرین و مسئولین و مدعوین حاضر در این مراسم گفت : منطقه رضویه از نظر مساحت جغرافیایی پهن پیکرترین ترین منطقه آموزشی کشور بشمار می رود که نیاز به نگاه خیرخواهانه نیک اندیشان دارد.
وی اظهار داشت : امروز به برکت وجود خیرین بزرگوار و مسئولین دلسوز توانسته ایم به ۱۴ هزار دانش آموز منطقه کمتر توسعه یافته رضویه خدمات آموزشی و پرورشی ارائه دهیم و بخشی از بزرگترین دل مشغولی ها که ایجاد آموزش و جستجوی بستری برای اجرای عدالت آموزشی است را به واسطه تلاش پذیری و اشخاص نیک اندیش جامه عمل بپوشانیم.
ملاکی با ابراز خرسندی از نگاه و نگرش خیرین به اولویت آموزشی در این منطقه خاطر نشان ساخت : اگر قرار است اتفاقی در مناطق محروم و کم برخوردار رخ بدهد باید بر مبنای عدالت آموزشی باشد.
این مدرسه که با مشارکت خیرین و اداره کل نوسازی مدارس در فضایی به وسعت 488 متر مربع و طی ۸ ماه احداث شده است ، دارای ۶ کلاس ، نمازخانه و دفتر آموزشگاه و آبدارخانه می باشد

شایان ذکر است باتحویل این دبستان 111 دانش آموز این منطقه ازفضای مناسب آموزشی برخوردار شدند.

 
روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی