به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی ، جاسم حسین پور با اشاره به اهمیت هماهنگی و نظارت بر ساخت و سازهای اصولی و صحیح مدارس استان گفت : در احداث طرح های آموزشی بایستی توازن و عدالت ، وجود داشته باشد.
مدیر کل نوسازی مدارس استان اظهار داشت: با توجه به اینکه در زیر نظام فضا و تجهیز سند تحول بنیادین ، جانمایی پروژه های عمرانی آموزش و پرورش بر عهده ادارات کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس کشور می باشد ، با بهره گیری از فن آوری روز و برای رسیدن به عدالت آموزشی نیاز به تحلیل اطلاعات بیشتر و دقیق تر بوده که تلاش شده با استفاده از  GIS(Geographic information system) با رعایت اصول و ضوابط مکان یابی ، به این  هدف در ساخت مدارس دست یابیم.
وی افزود: با بهره‌گیری از جی آی اس ، کلیه اطلاعات جمع‌آوری شده به صورت لایه لایه تهیه شده و پس از تفکیک و کنترل داده‌ها کلیه اطلاعات توصیفی و مکانی مورد نیاز وارد سیستم می‌شود که در جانمایی مدارس اهمیت بسیاری دارد و  با تمرکز بر موضوعاتی چون تراکم جمعیت ، رعایت اصول پدافند غیرعامل و توزیع منابع مالی ، می تواند پارامترها و چشم اندازهای  ساخت مدارس را در اختیار قرار دهد.
حسین پور با بیان این که این اداره با شعار "نظم و انضباط با محوریت توازن " در جهت عدالت آموزشی گام برمی دارد تصریح کرد: سلامت دانش‌آموزان دیدگاهی است که در طرح‌های احداثی رعایت شده، اما در کنار این موضوع باید از جی آی اس در به کارگیری اطلاعات و شاخص‌های مهم مدرسه سازی استفاده کنیم.
وی ادامه داد: سیستم الکترونیکی تهیه شده مشتمل بر بیش از 40 لایه اطلاعاتی است که برای ساخت پروژه های آموزشی اهمیت بسیاری دارد.
مدیرکل نوسازی مدارس استان با اشاره به مرجع جمع آوری آمار اطلاعات شهر مشهد مقدس خاطر نشان ساخت: برخی از این آمار و اطلاعات شهری در اختیار دیگر دستگاه های اجرایی استان بوده که با تعاملات انجام شده برخی از آنها اخذ و نیازمند تکمیل آمار و اطلاعات مورد نیاز می باشیم .
 وی در پایان گفت: جی آی اس نرم افزار  بسیار کاربردی است که باید همواره بروز آوری شود و با بهره گیری از اطلاعات اصلاح شده به ساخت و توسعه فضاهای آموزشی شتاب بیشتری بخشیم و در راس این اقدام به فرآیند آموزش و پرورش دانش آموزان تسهیل بخشیم.

 
روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی