به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی، این دبیرستان پسرانه با ظرفیت بیش از 300 دانش آموز و 1800 مترمربع زیربنای فضای آموزشی، در سه طبقه، شامل 9 کلاس درس، کتابخانه، آزمایشگاه، اتاق اداری، اتاق مشاوره و نمازخانه است که بامشارکت بنیاد علمی آموزشی قلم چی(وقف عام) واداره کل نوسازی مدارس احداث و به بهره برداری رسیده است.
غلامرضا بهرام پور رئیس آموزش و پرورش تربت جام در این مراسم گفت: ساخت این مدرسه که نخستین دبیرستان پسرانه تیزهوشان در تربت جام است، بخش مهمی از نیاز به فضای آموزشی خاص در این شهرستان را مرتفع ساخته و بیش از 80 دانش آموز نخبه روستایی اطراف را نیز تحت پوشش قرار داده است.
کاظم قلم چی واقف و متولی بنیاد علمی آموزشی قلم چی(وقف عام) نیز در سخنانی گفت: توجه و تمرکز مسئولان استان و این شهرستان بر توسعه علم و دانش در ساخت این مدرسه موثر واقع شد و همدلی و همکاری آنان در کنار عوامل اجرایی در پیشرفت دانش آموزان نقش کلیدی خواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه بزرگترین سرمایه و ثروت، دانش انسان هاست، خاطرنشان کرد: وجود معلمانی با عیار علمی بالا در این مدرسه، نوید بخش این است که دانش آموزان نخبه آن نیز می توانند به مدارج علمی خوب برسند و آینده درخشانی را رقم بزنند
شایان ذکراست برای احداث این پروژه مجموعا 25میلیاردریال هزینه شده که 5میلیارد ریال توسط بنیاد
قلم چی و مابقی از محل اعتبارات اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی تامین و پرداخت شده است.

 
روابط عمومی
اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی